Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Papież Benedykt XVI, Mystagogia Benedicti, Wprowadzenie w tajemnice roku liturgicznego, Wielka Noc Zmartwychwstania, Oktawa i Niedziela Miłosierdzia

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

KSIĄŻKA CHWILOWO DOSTĘPNA JEDYNIE W ZESTAWIE Z POZOSTAŁYMI TOMAMI MYSTAGOGII

Przedstawiamy najważniejszy tom naszej serii wydawniczej. Po Wielkim Poście i Wielkim Tygodniu, nadchodzi Wielka Noc Zmartwychwstania Pańskiego - moment absolutnie najważniejszy w roku liturgicznym i wydarzenie, które jest kluczem do zrozumienia siebie samego jako chrześcijanina. Kompletne teksty wystąpień Benedykta XVI z tych kilku dni w ciągu roku, ze wszystkich lat jego pontyfikatu, zebrane w jednym tomie stanowią bezcenne kompendium papieskiego nauczania na temat Chrystusowego zwycięstwa dokonanego nad śmiercią, zwycięstwa poprzez zmartwychwstanie, które stanowi sedno chrześcijańskiego orędzia i wiary. (…) Wszystkie inne tajemnice uobecniane w liturgii wypływają z Paschy Chrystusa i ku niej prowadzą. A wszystko po to, aby uświadomić wiernym, że Pascha Chrystusa jest jednocześnie i naszą (ks. M. Rosik ze wstępu do książki).

Do tego opisu dołączmy słowa samego Benedykta XVI, który w homilii podczas mszy świętej z okazji swoich 85 urodzin i rocznicy chrztu, już po ustąpieniu z urzędu, powiedział: Wiem, że jest światło Boga, że On zmartwychwstał, że Jego światło jest silniejsze od wszelkich ciemności; że dobroć Boga jest silniejsza od wszelkiego zła tego świata. I to pomaga mi iść naprzód pewnie. To pomaga nam iść naprzód. Benedykt XVI naucza więc dalej - swoim przykładem i swoją niezachwianą wiarą. Papież używający, jak wiemy, słów w tak precyzyjny i nierzadko powściągliwy sposób, w tym momencie staje się świadkiem i mówi o swojej wierze prosto i odważnie: "Wiem" i pokazuje, że wiara w Chrystusa jest prawdą o człowieku, jego życiu. Papież Benedykt XVI jak zawsze w punkt i pełen światła i nadziei. Polecam.

Tom zawiera jedną, dotychczas niepublikowaną w języku polskim homilię, wygłoszoną podczas mszy świętej w Kaplicy Redemptoris Mater z udziałem delegacji VI Światowego Spotkania Rodzin w Meksyku.

Oprawa twarda, format A5, papier eco
243 strony

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl