Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Papież Benedykt XVI, Mystagogia Benedicti. Wprowadzenie w tajemnice roku Liturgicznego. Tom 1, Adwent WYDANIE 2

BXVI Adwent okladka final-1.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 34,99 zł 34.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Na temat pontyfikatu papieża Benedykta XVI powstało już bardzo wiele publikacji, zarówno tych biograficznych, jak i porównawczych. Nieprzerwaną popularnością cieszą się też jego książki, które powstały przed pamiętnym dniem 19. kwietnia 2005 r., jak również te z czasów posługi Piotrowej. Opracowane zostały zbiory jego środowych katechez, tematycznie podejmujących postacie apostołów i świętych, aktualne sprawy i życie Kościoła, jego wiarę i modlitwę. Ich popularność świadczy o stałym zainteresowaniu głębią myśli pasterskiej papieża-seniora, która pozostaje wciąż aktualna.

Pomimo upływu lat, wspomniane wypowiedzi papieża-seniora nie straciły nic ze swej głębi i aktualności. Tym bardziej dziwi fakt, że te rozważania papieskie nie zostały dotychczas wydane całościowo, choć pozostają dostępne w rozproszonej formie w polskiej edycji L’Osservatore Romano i na stronach internetowych, według chronologii ich wygłoszenia. Stąd zrodził się zamysł, aby zebrać w formie książkowej teksty wygłoszone przez Benedykta XVI podczas niedzielnej modlitwy południowej, nie wykluczając innych wydarzeń o charakterze liturgicznym, idąc jednak nie ścieżką chronologiczną, ale posługując się kluczem mistagogii Roku liturgicznego. Tym samym zamierzamy rozpocząć serię Mystagogia Benedicti, rozpoczynając od Adwentu, poprzez kolejne okresy Roku liturgicznego.

W pierwszej części adwentowego tomu zamieściliśmy homilie oraz rozważania papieskie, wygłoszone podczas południowej modlitwy Anioł Pański w kolejne niedziele Adwentu. W drugiej części zebraliśmy rozważania związane z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która w Rzymie ma szczególnie uroczysty charakter ze względu na tradycyjną już modlitwę i spotkanie papieża z wiernymi przed kolumną na Placu Hiszpańskim. W części trzeciej tego tomu znalazły się homilie i przemówienia, które Benedykt XVI wygłosił przez wszystkie lata pontyfikatu podczas celebracji nieszporów adwentowych i okolicznościowych spotkań głównie ze środowiskami uniwersyteckimi Rzymu. W części czwartej zamieściliśmy katechezy z audiencji generalnych, które były poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Choć ich charakter jest już wyraźnie świąteczny, to jednak decydujący kontekst pozostaje wciąż adwentowy, zwłaszcza w głębokich nawiązaniach do tekstów liturgicznych ostatnich dni Adwentu. W porównaniu z pierwszym wydaniem adwentowych rozważań, zostały dołączone homilie Benedykta XVI, wygłoszone w większości podczas wizytacji we wspólnotach parafialnych Wiecznego Miasta, które dotychczas nie były publikowane w języku polskim. Podstawą do ich przetłumaczenia były teksty w języku włoskim umieszczone na watykańskich stronach internetowych.

(ze wstępu redaktora serii, ks. Andrzeja Demitrowa)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl